Hakkında

Nasıl bir Serdar !

1965, İstanbul doğumludur ve üzerinde tipik bir “İstanbullu” özelliği taşımaktadır.

Nesil olarak, bir ayağı önceki nesilde, diğer ayağı ise bir sonraki nesildedir. Bir önceki neslin doğduğu yıllarda elektriğin evlerde olmadığını, bir sonraki neslin ise, yaşadığımız şu günlerde, kısa cep mesajları parmalarıyla hızla yazarak gönderebildiğini düşünürsek, sözkonusu “nesil”in nasıl bir köprü nesil olduğunu daha iyi anlayabiliriz. Bir yandan dilinin özellikleri anne babasına benzerken (mesela; vasıta, ıskarta, farzı muhal gibi kelimeler) diğer yandan da yeğenleriyle de pek çok şeyi (Budapeşte patatesi partileri ve Adell’i birlikte dinlemek gibi) paylaşabilmektedir.

Renkli bir kişiliğe sahiptir. Siyah-beyaz konuşmak ve davranmak hiç ona göre değildir.

Hava burcundandır. (Burcunu söyleyemem: Sürpriz!) Çok geniş bir ilgi alanı vardır. Herşeyden biraz bilmek ister. Bu nedenle yoğunlaşmakta çok zorluk çeker. Ama yoğunlaşabildiği zamanlardan da çok keyif alır.

Ehli keyif tarafı da vardır. Örneğin, Türk kahvesi yapma seromonisi onu mest eder. Hatta bırakın Türk kahvesini fiilen yapmayı; “kahve yapma seromonisi”nin aşamalarını bir başkasına ballandıra ballandıra anlatmak bile ona müthiş zevk verir. Yani bir işi yapmak kadar, o işin sosyal yönleri de onu çok ilgilendirir.

Çok konuşmak yerine öz konuşmayı yeğler. Lafı uzatan bir konuşmacıyı dinlemez; hayal kurmaya başlar.

“Zihni sinir projeleri” üretmekten çok zevk alır. Üzerinde çalıştığı son proje: Soğuk havalarda burun üşümesini önlemek veya üşüyen burnu ısıtmak için “bir burun koruyucusu” (burun şapkası) geliştirmektir.

Hayat onun için bir “sahneler”den ibarettir. Bir arkadaşıyla karşılaştığında, bir topluma girdiğinde, isterse, sahneye çıkar ve çevresine keyif verir.

Üniversitede ormancılık okumuştur. Mesleğini tanıdıkça, yani ekosistem düşüncesini kavradıkça, çok sevmiştir. Mesleğini, tıp ile birlikte en önemli iki meslek olarak görmektedir.

Mesleğinde, küresel ve bölgesel ormancılık süreçlerini izlemektedir.

Kendi ilgisini çeken konuları bir yere yazarak biriktirmekte ve 1998 yılından bu yana Kişisel Bülten‘ler yayımlamaktadır. Her bir bülten, 4 A4 sayfasından oluşmaktadır ve her dört sayfa dolduğunda kişisel bültenlere bir sayı verilmektedir. Şu anda (Ağustos 2013), kişisel bültenlerin 67. sayısını tamamlamıştır. Kişisel Bültenlerine; Mektuplar (1-10), Kutu Kutu Pense (11-50), Fış Fış Kayıkçı (51-60) ve Kayıkçının Küreği (61-70) başlıklarını vermiştir. Gelecekte de bültenlerine, her on sayı için, çocuk oyunları tekerlemelerinden isimler vermeyi planlamaktadır.

Şu sıralar, “çölleşme fenomenini anlamak ve mücadele etmek” başlıklı bir makale hazırlamaktadır (Ağustos 2013). Yakında bu blogda yayımlanacaktır.

3 Comments

 1. Hiçte öyle iki nesil arasında kaldım efendim bir ayağım sark da bir ayağım garp da inanışlarına kaptırma kendini. Yaşın gereği geçen yüzyılda konuşlandın Sayın YEGÜL. Doğum 19.. üniversite diploması 19.. eee hani 2000 li yıllar.
  Gelelim tıptan sonra en önemli mesleklerden biri kısmına. Doktor teşhis etti buraya kadar güzel. ilaç yazmayacak mı bu doktor? eee Serdar çalışmıyor kağıt üretmiyor ilaç var doktor reçete yazacak nereye yazacak eline mi yazacak hastanın yani neymiş tıp mıp hikaye ilk meslek ormancılıkmış.
  Gelek bültene bir kaç isim önerim olacak kabul buyurursan;
  mini mini bir kuş, şekerde sanmış ilacı, cik cik ederken canlandı, manda yuva yapmış söğüt dalına
  şeklinde yeni arayışlar olabilir.

  1. “Sayın” Emrah, sayın komşum ..
   Mesajınızla beni aydınlattınız.. Yollaraım ışıdı … “gösterdiğiniz yolda hiç durmadan ilerleyeceğime” emin olabilir siniz.. bilhassa “mini mini bir kuş” konmuştu! öneriniz, gelecek yüzyılda çığır açan bir düşünce oldu, benim için. Size çok teşekkür ederim.

   Sizden son bir isteğim var.. Lütfen kupayı …

   Selamlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s