Çeşme ve Alaçatı İzlenimleri

ala9

Gündüz ortalama 27 derecelik bir hava sıcaklığı.. karadan ve denizden sürekli esinti.. içinizde sürekli bir ferahlık hissi..

Dar ve taştan sokaklar.. sokaklara iki taraftan eşlik eden taş binalar.. taş binaların bir kısmı restore edilmiş.. ya restoran, ya kafe ya kahvehane ya da butik otel olarak kullanılıyor.. bazı kahvehaneler saat 19.00’dan sonra meyhane olarak kullanılıyor..

Hangi sokağa girerseniz iki şey hemen dikkatinizi çekiyor: Tahta sandalyeler ve mavi/beyaz renkler.. ya eşyalar ya örtüler hep mazi/beyaz..

Alaçatı’da bulunmak, insanı çocukluk zamanlarına götürüyor.. ev tipleri, eşyalar hep eskide bıraktığımız gibi.. tıpkı o “küçük dünyamız”daki gibi..

Gündüzü kadar gecesi de hareketli Alaçatı’nın.. geceleri lokantalar, kafeler ve yollar insanlarla dolu.. sanırım insan, insanı çekiyor..

Esnaf, hırsızlığa ve tacize karşısı sürekli tetikte! Çünkü bu tip olayların hepsinin kazancını düşüreceğini biliyorlar..

Pek çok butik otel de var Alaçatı’da.. Bu otellerde kalmanız durumunda.. kendinizi standart otellerden çok ayrı bir ortamda hissediyorsunuz.. sabah kahvaltısında yöresel lezzetleri (özellikle değişik reçellerini) tadabiliyorsunuz.. otel sahibi ile sohbet edebiliyor, yeni arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s